Evleri hep güzel kokan arkadaşlarınızın temizlik sırrı. Eviniz bahar gibi kokacak

Hepimizin evine her gittiğimizde her şeyinin yerli yerinde olduğu, tek bir toz parçasının bile havada uçuşmadığı, mutfak tezgahının parıl parıl parladığı bir arkadaşı mutlaka olmuştur. İşte o imrendiğiniz arkadaşlarınızın temizlik sırlarını sizler için derledik:

Evlerinde tek bir toz tanesi bile olmayan insanların Friends dizisinden Monica gibi takıntılı olduğunu düşünsek bile aslında hepsinin programında her akşam bir saat, hafta sonları da saatlerce dip bucak temizlik yapmak olduğunu düşünmeden edemiyoruz çoğu zaman.

Diğer insanların ise programlarına evi temizlemeyi yazsa bile zaman ya da enerji bulamadığını, bulsa bile bu zamanı kendine ayırarak geçirmeyi tercih ettiğini düşünüyoruz.

TEMİZLİK SIRLARI

Evlerini saatlerce temizlemek için vakti veya isteği olmayan insanlar için birkaç ipucu var. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu ipuçları evleri her zaman temiz görünen insanların gizli sırları arasında yer alıyor.

EVİNİZ BAHAR GİBİ KOKACAK

Evinizin bahar gibi kokmasını sağlayacak bir tarif var;

Üstelik hazırlanışı da çok kolay

Malzemeler:

Küçük bir tencere

Portakal

Karanfil taneleri

Yenibahar

Bir miktar anason

Yapılışı:

İlk olarak portakalları dilimleyin. Hazırladığınız portakalları tencereye alın. Üzerine karanfil tanelerini, yeni baharı ve anasonu ekleyin. Tüm malzemeleri kaynatın. Kaynama işlemi sonrasında karışımın ilk sıcağının geçmesini bekleyin. İstediğiniz sıcaklığa gelen karışımı cam kavanoza aktarın ve cam kavanozu odanızın uygun bir yerine yerleştirin

Öte yandan onedio’da yer alan bir içerikte de evin bahar gibi kokmasını sağlayan bir tarif paylaşıldı. İşte evinizin bahar gibi kokmasını sağlayacak 2.tarif

Portakalları dilimleyin ve minik bir tencereye alın. İçerisine karanfil taneleri, yeni bahar ve anason ekleyerek kaynatın.

Cam kavanozlara aktarıp, odanıza yerleştirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*