TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Dijitalleşme vazgeçilmez unsur!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda TFF ile Türk Telekom arasında yeni teknolojilerin Türk futbolunda uygulanmasına yönelik iş birliği ve sponsorluk anlaşması imzalandı.

Yarı Otomatik Ofsayt Sistemini Türk futboluna kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten TFF Başkanı, “Son Dünya Kupası’nda ve Şampiyonlar Ligi’nde başarıyla uygulanan, Avrupa’da ise İtalya’dan sonra ilk kez başlattığımız Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ni Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük bir adım” dedi.

Yeni bir sistem kurulacağından bahseden Büyükekşi, “Dijital futbolcu bilgi sistemi üzerine çalışmalar devam ediyor. Bir diğer projemiz de Türkiye’nin her yerinde mevkilerine ve özelliklerine göre arama yapabilecek dijital futbolcu bilgi sistemini Türk futboluna kazandırmak” ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Büyükekşi şöyle devam etti: “Modern futbolda, güncel teknoloji ve dijitalleşme vazgeçilmez unsurlardır. TFF olarak dijitalleşmeye verdiğimiz önem ile gözlemci, temsilci raporlarının ve tüm liglerde profesyonel futbolcu lisanslarını dijitalleşmesini sağladık. Bu sayede zaman ve iş gücü israfını önlemiş olduk. Şimdi de tüm amatör futbolcuların lisanslama işlemlerinin de dijitalleşme için çalışmaya başladık. Böylece ülkemizdeki tüm futbolcuların lisans işlemlerini çağa uygun hale getirmek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir