2. El Araç Alacakları İlgilendiriyor! Beş Yaşından Büyük 150 Bin Kilometreden Düşük Araçlarda Özellikle Dikkat Edin

Kilometresi düşürülmüş bir aracı anlamak için göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

Aracın parçalarının bakımı

Kilometresi düşürülmüş bir araç, normalde olması gereken gibi gözüküyor olabilir. Koltuklar ve döşemeler yıpranmış olabilir, jantlar ve lastikler kötü durumda olabilir ve motor ve şanzıman sorun çıkarabilir. Fakat bu bir gösterge değil çünkü aracın kilometresini düşüren satıcı, aynı zamanda jantları, lastiği yenileyebilir.

Araç donanım yıpranmasının, bahsedilen kilometreye uygun olup olmadığına bakılmalıdır.

Aracın bakım kayıtları

Kilometresi düşürülmüş bir aracın bakım kayıtları eksik veya tutarsız olabilir. Araç plaka numarası ve motor şasi numarası 5664’e SMS atılarak Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi sorgulaması yapılmalıdır.

Aracın geçmişi

Aracın geçmişi hakkında bilgi edinmek için araç tescil ve trafik kazası kayıtlarını kontrol edebilirsiniz. Kilometresi düşürülmüş bir araç, normalde olması gerekenden daha az sayıda geçmiş bilgiye sahip olabilir.

Aracın kilometresini ölçmek için özel araçlar kullanmalı

Kilometresi düşürülmüş bir aracı tespit etmenin kesin bir yolu, aracın kilometresini ölçmek için özel araçlar kullanmaktır. Bu araçlar, aracın kilometresini doğru bir şekilde ölçmek için araçtaki çeşitli sensörleri ve göstergeleri kullanır.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz halde 2. el araç alırken kilometresi düşürülmüş bir araç satın alma mağduriyeti yaşayabilirsiniz. Bağımsız ekspertiz hizmeti ile aracın kör noktalarına saklanmış kilometre kayıtları çıkarılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir