Aquaman 2, Noel gişesinde 40 milyon dolarla lider; Hindistan’dan iki film ilk 10’da

Kuzey Amerika sinema gişelerinde bu hafta sonu “Aquaman ve Kayıp Krallık” filmi, beklentilerin altında bir performans sergileyerek 28.1 milyon dolarlık üç günlük hasılatla zirveye oturdu. Dört gün içinde ise 40 milyon dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor. Bu durum, süper kahraman filmlerine olan ilginin azaldığına dair teorileri güçlendiriyor. İnsanların genellikle hediye alışverişine daha fazla ilgi gösterdiği görülüyor.

Diğer taraftan, Hindistan yapımı iki film de ilk on sırada yerini aldı. A24 yapımı “The Iron Claw” ve Ketchup Entertainment’ın Michel Franco imzalı “Memory” filmi sınırlı gösterimde iyi sonuçlar elde etti. Andrew Haigh’in yönettiği ve Paul Mescal ile Andrew Scott’ın başrollerini paylaştığı “All Of Us Strangers” filmi ise on beşinci sırada açılış yaptı.

Warner Bros/DC yapımı “Aquaman ve Kayıp Krallık”, ilk filmine kıyasla daha düşük bir açılış yaptı. İlk film, 2018’de 67.9 milyon dolarlık bir üç günlük açılış yapmış ve toplamda 1.15 milyar dolar hasılat elde etmişti. Yeni film, eleştirmenlerden orta derecede yorumlar alırken, özellikle 18 yaş altı kızlar arasında popüler oldu. Jason Momoa’nın başrolünde olduğu bu filmde, James Gunn ve Peter Safran’ın DC stüdyolarını yeniden yapılandırma süreci ve Momoa’nın gelecekteki projeleri merak konusu.

Aquaman 2, Noel gişesinde 40 milyon dolarla lider; Hindistan’dan iki film ilk 10’da

Warner Bros‘un bir diğer filmi “Wonka”, ikinci haftasında ikinci sıraya düşerek 17.7 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Bu, Kuzey Amerika’da toplamda 75.2 milyon dolara ulaşan bir gelir anlamına geliyor. Film, dünya genelinde 250 milyon dolardan fazla hasılat yapmış durumda.

Universal, Illumination’ın animasyon macerası “Migration”ı üçüncü sırada açarak, üç günde 12.3 milyon dolar kazandı. Bu film, bir aile ördeğinin hikayesini anlatıyor ve izleyicilerden A derecesi bir puan aldı. Film, yıl sonuna kadar ve yeni yılın başlarında çocuklar arasında popüler olması bekleniyor.

Columbia Pictures, Sydney Sweeney ve Glen Powell’ın başrollerini paylaştığı R-rated komedi filmi “Anyone But You” ile üç günlükte 6.1 milyon, dört günde ise 8.8-9 milyon dolarlık bir hasılat elde etti.

Hindistan yapımı filmlerden “Salaar: Part 1 – Ceasefire” ve Shah Rukh Khan’ın oynadığı “Dunki” ise sırasıyla beşinci ve onuncu sırada yer aldı.

A24 yapımı “The Iron Claw”, Zac Efron’un başrolünde olduğu gerçek bir güreş hikayesini anlatıyor ve altıncı sırada 5.1 milyon dolar hasılatla açılış yaptı. Amazon MGM Studios’un “American Fiction” filmi ise 40 sinemada genişleyerek 418.000 dolar kazandı.

Searchlight’ın “All Of Us Strangers” filmi, dört sinemada 132.136 dolarlık bir açılış yaparak, tiyatro başına 33.034 dolarlık bir ortalama elde etti. Bu film, eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı ve birçok ödüle aday gösterildi.

GKids’in “The Boy And The Heron” filmi, Kuzey Amerika’da toplamda 31.3 milyon dolarlık bir hasılata ulaştı. Ketchup Entertainment’ın “Memory” filmi ise üç sinemada 36.500 dolar kazandı.

Warner Bros, “The Color Purple” ve Neon’un “Ferrari” filmleriyle birlikte MGM’in “The Boys In The Boat” filmini 25 Aralık’ta vizyona sokacak. Yıl sonu tatili boyunca sinema salonlarının yoğun olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x