Johnny Herbert: Michael Schumacher Artık Yemek Masasına Oturabiliyor

Emekli Formula 1 yarışmacısı İngiliz pilot Johnny Herbert, 10 yıl önce İsviçre’de geçirdiği kaza sonrası bitkisel hayata giren Alman pilot Michael Schumacher’ın artık evinde bulunan yemek masasına oturabildiğini söyledi.

Aralık 2013’teki trajik kayak kazası sonrası sağlık durumu hakkında hiç detaylı bilgi verilmedi.

Ancak eski İngiliz F1 yıldızı Herbert, son bir röportajda yaptığı açıklamada Alman pilotun durumu hakkında yeni bir gelişme olduğunu söyledi.Herbert, “F1 içinden duyduklarımı ikinci elden duyuyorum. F1 içinden bazı kişilerden, akşam yemeği için masada oturduğunu duyuyorum, ancak bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Sadece satırlar arasını okuyabilirim” dedi.

Schumacher, Lake Geneva’daki evlerinde eşi Corinna ve bir tıbbi ekip tarafından bakılmaktadır, ancak durumu hakkında pek fazla bilgi kamuoyuyla paylaşılmamıştır.

Herbert, “Aile tarafından hiçbir bilgi almadığımız için, herhangi bir iyileşme şansı bulunmadığı bir pozisyonda olduğunu düşündüğümüzü varsayabiliriz” diye ekledi. 2018’de, Schumacher’ın eşi Corinna tarafından İspanya’nın Majorca adasındaki özel bir malikaneye gizlice taşındığına dair söylentiler ortaya çıkmış, 2020’de ise Elisabetta Gregoraci , Benetton’un eski patronu Flavio Briatore’nin eski eşi de benzer iddialarda bulunmuştu.

Ancak bu iddialar, Schumacher’ın ailesi, menajeri ve diğer kaynaklar tarafından kesin bir şekilde reddedildi veSchumacher’ın ailesi, sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri gizli tutuyor.

Ancak 2021’de yayınlanan Netflix belgeseli ‘Schumacher’da, eşi Corinna nadir bir bilgi verdi. Corinna, Schumacher’ın yatalak olduğu için vücudunda oluşan yaralardan dolayı sürekli rehabilitasyon gördüğünü söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*