Samsung Galaxy S24 konsol benzeri bir performans mı sunacak?

Dünya genelindeki akıllı telefon piyasasının zirvesinde yer alan Samsung, satış hacmi açısından bir numara olmasına rağmen yıllardır karşı karşıya olduğu bir mesele ile mücadele ediyor. Şirketin piyasadaki büyük payı, giriş ve orta düzey cihazlardan geliyor. Bu cihazlar, hacim açısından gelir sağlasa da Galaxy S veya Fold serisi gibi üst düzey modeller kadar karlı değil.

Samsung, bu durumu değiştirmek için Galaxy S24 serisine büyük umutlar bağlıyor. Şirketin planı, özel olarak tasarlanmış, aşırı hızlandırma (overclock) yeteneklerine sahip Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin kullanılması ve AMD’nin FSR teknolojisinin entegrasyonu şeklinde iki aşamalı bir strateji üzerine kurulu.

Samsung Galaxy S24 konsol benzeri bir performans mı sunacak?

FSR veya uzun adıyla FidelityFX Super Resolution, AMD tarafından geliştirilen ve Nvidia’nın DLSS teknolojisiyle rekabet eden bir oyun performansı artırıcı teknoloji. Bu teknoloji, cihazınızın grafik açıdan yoğun oyunları daha sorunsuz çalıştırmasını sağlarken donanımı zorlamıyor.

AMD’nin Radeon serisi grafik kartlarında da kullanılan FSR, Samsung Galaxy S24 serisi ile akıllı telefonlara taşınıyor. Samsung, Qualcomm ve AMD’nin bu konuda iş birliği yaptığı belirtiliyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinde zaten bulunan ray tracing gibi teknolojiler, oyun performansını ciddi şekilde artırıyor. S24 modellerine FSR eklenmesi ise onları tamamen farklı bir seviyeye taşıyacak. Bunun kullanıcılara sunduğu avantajlar henüz tam olarak bilinmese de, özellikle oyun tutkunları için heyecan verici gelişmeler olduğu açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x